estación de traballo integrada de robot para soldadura por arco de tanques de tubos
Parámetro técnico do posicionador

Compoñentes da estación de traballo robótica
1. Robot de soldadura:
Tipo: Robot de soldadura MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot de soldadura TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot de soldadura láser: BR-1410G, BR-1610G
2. Posicionador
Modelo: JHY4010T-065
Tipo: posicionador de cabezal de 1 eixe
Os parámetros técnicos do posicionador móstranse como se indica a continuación:
| Modelo | JHY4010T-065 |
| Tensión de entrada nominal | Monofásico 220 V, 50/60 Hz |
| Calss de illamento do motor | F |
| Mesa de traballo | 650 mm (pódese personalizar) |
| Peso | Uns 400 kg |
| Carga útil máxima | Carga útil axial ≤100 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (pódese personalizar a >1000 kg) |
| Repetibilidade | ±0,1 mm |
| Posición de parada | Calquera posición |
3. Fonte de enerxía para soldadura
Tipo: fonte de alimentación para soldadura de 350 A/500 A
4. Soplete de soldadura
Tipo: soplete refrixerado por aire, soplete refrixerado por auga, soplete de empurrar e tirar
5. Estación de limpeza da tocha:
Modelo: SC220A
Tipo: Limpador automático de tochas de soldadura pneumática
Outros periféricos de estacións de traballo robóticas
1. Carril móbil para robots
Modelo: JHY6050A-030
2. Sensor láser (opcional)
Función: seguimento de soldaduras, posicionamento.
3. Cortina de luz de seguridade (opcional)
Distancia de protección: 0,1-2 m, 0,1-5 m; altura de protección: 140-3180 mm
4. Valado de seguridade (opcional)
5. Armario PLC (opcional)
Característica
1. Axuste eléctrico da posición da pistola de soldadura, aforrando tempo e esforzo, cómodo e rápido.
2. O ángulo da pistola de soldadura é axustable, pode adaptarse a unha variedade de costuras de soldadura (costura de soldadura a tope, costura de soldadura en ángulo, etc.).
3. A pistola de soldadura ten unha función de oscilación, o parámetro de oscilación pódese controlar e a adaptabilidade é ampla.
4. Configura o posicionador do cabezal, o posicionador pode inverter o ángulo para realizar a costura de soldadura circular.
5. O posicionador pode ser deseñado cunha roda de soporte axustable, adáptase a diferentes lonxitudes de tubo
6. Control semiautomático, equipo flexible e versátil, costura de soldadura uniforme e fermosa.
7. O eixe rotatorio do posicionador é accionado polo servomotor, a velocidade de rotación pódese controlar con precisión e os requisitos do proceso de soldadura pódense executar con precisión.
8. Función de predefinición dos parámetros de soldadura: os parámetros de soldadura pódense predefinir no sistema ou nos parámetros de soldadura antes de rexistralos. Os parámetros de soldadura pódense usar directamente ao soldar a peza coa mesma especificación a próxima vez.












