Estación de traballo robótica de soldadura de aluminio e aceiro inoxidable de 6 eixes

Característica
1. O deseño do cable integrado do robot permite que este se mova sen interferencias e que a disposición da estación de traballo sexa limpa e ordenada.
2. O armario de control do robot pode controlar ata 11 eixes, evitando a depuración complexa do PLC e a ocupación de espazo
3. O robot JHY e o posicionador pódense sincronizar e o robot pode soldar simultaneamente cando o posicionador está rotando, o que fai que esta estación de traballo sexa especialmente axeitada para a soldadura circular.
4. Hai dispoñible unha ampla gama de equipos auxiliares, como sensores láser, cortinas de luz de seguridade e valos de seguridade.
5. O sistema de control contén varios paquetes de procesos de soldadura, que permiten usar diferentes modos de soldadura para diferentes pezas de traballo.
Parámetro técnico do posicionador
| Modelo | JHY4030D-080 |
| Tensión de entrada nominal | Monofásico 220 V, 50/60 Hz |
| Calss de illamento do motor | F |
| Mesa de traballo | Diámetro 800 mm (pódese personalizar) |
| Peso | Uns 400 kg |
| Carga útil máxima | Carga útil axial ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (pódese personalizar >1000 kg) |
| Repetibilidade | ±0,1 mm |
| Posición de parada | Calquera posición |
Compoñentes da estación de traballo robótica
1. Robot de soldadura:
Tipo: Robot de soldadura MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot de soldadura TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot de soldadura láser: BR-1410G, BR-1610G
2. Posicionador
Modelo: JHY4030D-080
Tipo: posicionador rotatorio horizontal dun eixe
3. Fonte de enerxía para soldadura
Tipo: fonte de alimentación para soldadura de 350 A/500 A
4. Pistola de soldadura
Tipo: pistola refrixerada por aire, pistola refrixerada por auga, pistola de empurrar e tirar
5. Estación de limpeza da tocha:
Modelo: SC220A
Tipo: Limpador automático de tochas de soldadura pneumática
Outros periféricos de estación de traballo robótica
1. Carril móbil para robots
Modelo: JHY6050A-030
2. Sensor láser (opcional)
Función: seguimento de soldaduras, posicionamento.
3. Cortina de luz de seguridade (opcional)
Distancia de protección: 0,1-2 m, 0,1-5 m; altura de protección: 140-3180 mm
4. Valado de seguridade (opcional)
5. Armario PLC (opcional)












